MBlock – Keypad Kullanımı

Anahtarsız, kilitlerken oluşturduğunuz 4 haneli şifreniz ile kilidi açabilirsiniz. Böylelikle boş olan istediğiniz dolabı kullanabilirsiniz.

.sb2 İndir !

Keypad.h Kütüphanesi için İndir !

Önemli Not : Bu kütüphaneyi .rar dan çıkararak C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries klasörüne kopyalayınız. Aynı kütüphaneyi .rar dan çıkararak C:\Program Files (x86)\mBlock\Arduino\libraries klasörüne de kopyalayınız.

MBlock Keypad eklentisini eklemek için İndir !

Önemli Not : Bu eklentiyi .rar dan çıkardığınızda Arduino.s2e isminde bir dosya göreceksiniz. Bu dosyayı MBlock açık iken Connect Menüsünde – View Source komutunu verdiğinizde bir klasör açılacaktır. O klasörde adres çubuğunda MBlock a tıklayınız, Libraries klasörünü açınız, Arduino klasörünün içerisine yapıştırınız. Zaten o dosyayı orada göreceksiniz. Üzerine kayıt etmesine izin veriniz. MBlock u yeniden başlattığınızda Robots un altında Arduino komutlarının altında Keypad 4×4 komutunun geldiğini göreceksiniz. Kolay Gelsin.

Derste kullanmak için daha basit versiyonunu ( 4 Haneli Şifre girilir Doğru ise Kilit Açılır uygulaması ) .sb2 sini İndir !

KeyPad in arduino bağlantısı için, r1 13, r2 12, r3 11, r4 10 pinlere , c1 A5, c2 A4, c3 A3, c4 A2, c5 A1 pinlerine bağlanması gerekmektedir. Zaten MBlock da göreceksiniz bağlantı numaralarını. Eğer isterseniz arduino tarafına geçerek değiştirebilirsiniz.

MBlock – Keypad Kullanımı” için bir yorum

  • Mayıs 30, 2019 tarihinde, saat 9:09 pm
    Permalink

    BAĞLANTILARI BİRAZ DAHA AÇIKLAYICI YAPABİLİRMİSİNİZ ACİLEN

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir