2 Araba , 2 Kumanda 1 Oyun ve Yarış

Kullanılan Malzemeler : Araba : L293D Motor Sürücü Shield, Arduino Mega, Bluetooth HC05 ( Slave ) Modül, 4 Adet Motor – Kumanda : Arduino Uno, Joystick Shield, HC05 ( Master ) Bluetooth Modül, LCD I2C 16 X 2 Ekran ve Kendi oyunumuz.

Standart yapılan arabalar bir uzaktan kumanda ile kontrol edilmekte. Bir joystick aracılığı ile hız ayarlanmakta sola sağa dönerek hareket ettirilmektedir. Bu standartın dışına çıkmaya çalıştık.

2 oyuncu kendi arabalarını joystick shield aracılığı ile lcd ekran üzerinde bir oyun aracılığı ile hareket ettirmektedirler ve ilk varış noktasına varan oyuncu oyunu kazanmaktadır.

Kumandalarında bulunana oyunun kuralları şöyle : 2 x 16 LCD Ekran üzerinde 5 noktayı arduino belirlemektedir. Oyuncu bu 5 noktadan en fazlasını 10 işaretleme hakkını kullanarak bulmaya çalışmaktadır. Diyelimki 3 noktayı isabet ettirdi . O zaman arabası 6 saniye hareket etmektedir. Diyelim ki hiç bulamadı o zaman hiç hareket etmemekte ve sıra diğer oyuncuya geçmektedir.

Kendi arabasını ilk önce varış noktasına taşıyan oyuncu oyunu kazanmaktadır. Kolay gelsin.

Kumanda Tarafı .INO İndir ! ( MBLOCK ile hazırlanmıştır. Ancak bazı değişkenlerin tiplerini int ‘e çevirmek ve boşluk karakterini ” ” oluşturmak için .INO ya geçilmiş ve o şekilde karta yüklenmiştir. Karta yüklerken Bluetooth modülünü çıkarmayı unutmayınız. )

Kumanda tarafı MBLOCK ile hazırlandı. Kodları .sb2 İndir !

Araba tarafı .sb2 İndir !

Genel açıklamalar için okuyunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir